آسانسور صدرا شیراز (مشاوره، طراحی، فروش، نصب، قطعات، تعمیرات و بازسازی، خدمات شبانه‌روزی، اسـتاندارد سـازی، سرویس و نگهداری)

آسانسور در فاز 1 و 2 صدرا (شرکت، سرویسکار، تعمیرکار)

آسانسور در فاز 1 و 2 صدرا (شرکت، سرویسکار، تعمیرکار)

 

آسانسور ها از مهم ترین و کاربردی ترین اجزاء ساختمان به شمار می روند. نقش آن ها در راحتی و بهره وری آسان بسیار کلیدی است. نحوه سرویس و نگهداری آسانسور می تواند در تولید هزینه ها و کارکرد های این وسیله ی کلیدی موثر باشد. با سرویس آسانسور به راحتی می توانید مشکلات احتمالی را حل کرده و کارکرد دستگاه را بازیابی کنید. همچنین با نگهداری صحیح این وسیله، صدمات را به حداقل رسانده و همیشه آن را در بهترین حالت نگهداری خواهید کرد. در ادامه به بررسی چگونگی سرویس و نگهداری آسانسور در فاز 1 و 2 صدرا می پردازیم.

 

چرا سرویس و نگهداری آسانسور

آسانسور وسیله ای است با قطعات مکانیکی و الکترونیکی متعدد که هر کدام از این قطعات به تنهایی می تواند جان استفاده کنندگان خود را به خطر بیندازد. آسانسور برای کارایی بهتر و رسیدن به عمر مفید خود نیاز به یک تیم سرویس دهنده متخصص دارد که با سرویس و نگهداری دوره ای (ماهانه) طبق چک لیست خود، آن را در حالت ایمن نگاه دارند.

 

سرویس آسانسور، مهم ترین اقدام پس از نصب آسانسور می باشد. بهترین وسیله دنیا هم بدون سرویس و بررسی می تواند تبدیل به ابزار کشنده شود!

 

اهمیت و ضرورت سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور، بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستم هایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد. از اینرو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نبوده و یک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

و

نگهداری آسانسور شما، چه در یک آسمان خراش اداری شرکتی و چه در آپارتمان مسکونی، برای افزایش طول عمر قطعات و ایمن نگه داشتن جان مسافران بسیار مهم و ضروری است. نگهداری منظم آسانسور بخشی از مسئولیت شما به عنوان مدیر مجتمع یا مالک است که توسط قانون آپارتمان نشینی برای حفظ جان خود و سایر ساکنین شما موظف به انجام آن هستید. برای نگهداری و تعمیر منظم آسانسور از یک شرکت معتبر و با تجربه استفاده کنید. اما قبل از انجام این کار، در امداد آسانسور مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

تا زمانی که آسانسور ها در شرایط مناسبی نگهداری شوند، آسانسورها به ارائه خدمات ایمن و مطمئن برای مسافران خود ادامه می دهند. با این حال، همه افراد آنطور که باید تعمیر و نگهداری آسانسور را در اولویت قرار نمی دهند. به همین دلیل عدم مراقبت صحیح یکی از دلایل عمده حوادث ناشی از این تجهیزات است. سرویس و نگهداری آسانسور در شیراز، صدرا و تمامی نقاط استان فارس توسط تیم امداد آسانسور انجام می شود. این مجموعه با کادری مجرب آماده ی ارائه ی انواع خدمات در حوزه ی نصب آسانسور، سرویس و تعمیر آسانسور آماده است. اگر به یک سرویسکار آسانسور حرفه ای، منظم و با تعهد نیاز داشتید، می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت امداد آسانسور با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره تلفنی: 09177076421

راه های ارتباط با ما (کلیک کنید): شماره تماس | واتس اپ | تلگرام | ایتا

 

نکات مهم در سرویس و نگهداری آسانسور

تغییر ناگهانی ولتاژ برق: ممکن است بصورت ناگهانی ولتاژبرق قطع و وصل شود و این نکته کارکرد آسانسور را با مشکل رو به رو می کند. برای حل این مشکل باید به یک تعمیرکار آسانسور حرفه ای مراجعه کنید.

 

استفاده بیش از ظرفیت کابین: هر آسانسور مقدار معینی وزن و یا افراد را جا به جا می کند. زمانی که این عدد بیشتر شود، عملکرد آن مختل می شود. مسافر زیاد، فشار آوردن به درب های دستگاه، فرسوده شدن قطعات، کیفیت پایین اجزاء به کار رفته در آن و باربری با آسانسور چنین صدماتی را به بار خواهد آورد.

 

خرابی سیستم و اتصالات دستگاه: آسانسور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است اتصالات آن و یا بخش های مکانیکی از کار بیافتند. این می تواند به خطر خرابی قطعات و یا استفاده ی نادرست از آن باشد. در هر حال تشخیص مشکل و حل آن باید توسط تعمیرکار آسانسور انجام شود. برای این کار از مجموعه ای کمک بخواهید که در این زمینه فعالیت دارد زیرا استفاده از افراد بی تجربه باعث بیشتر شدن هزینه ها و بزرگ شدن مشکل خواهد شد.

و

بررسی تجهیزات خراب و نادرست: لامپ ها و برخی تجهیزات مصرفی ممکن است به مرور زمان خراب شوند و نیاز به تعویض داشته باشند. استفاده از قطعات آسانسور نامرغوب به آسانسور لطمه خواهد زد. بهتر است از قطعات استاندارد و با کیفیت برای سرویس و تعمیر آسانسورتان استفاده کنید.

 

استفاده از تمیز کننده های صنعتی: مکانیسم های داخلی آسانسور در هنگام استفاده از ماده غیرمنتظره یا خشن مستعد خوردگی است. پاک کننده های قوی صنعتی می توانند باعث خوردگی شوند و منجر به خرابی مکانیکی داخلی شوند. بهتر است از استفاده از پاک کننده ها در آسانسورها به طور کامل خودداری کنید، مگر اینکه تمیز کننده پیشنهادی از پیمانکار آسانسور خود برای استفاده داشته باشید.


بررسی سالم بودن کابین آسانسور: علاوه بر چک کردن قطعات مختلف و مهم آسانسور، کابین آن نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. مطمعن شوید  اتاق از نور کافی برخوردار است و از موادی که خطر آتش سوزی دارند در کابین خودداری کنید.


بررسی سالم بودن اتاقک یا موتورخانه آسانسور: علاوه بر چک کردن قطعات مختلف و مهم آسانسور، اتاقک باید بررسی شود. مواردی مثل موتور گیربکس، ترمز اضطراری، بررسی ایمنی تابلو فرمان و …. . گذاشتن اسباب و وسایل در اتاقک کاملا خودداری کنید و موادی که خطر آتش سوزی دارند را به هیج وجه در  اتاقک نزارید.

 و

بررسی بکسل و کفشک آسانسور: کفشک های نگهدارنده کابین و بکسل های فولادی آسانسور باید هر ماه بررسی شود.

 

بررسی چاه آسانسور: گودال آسانسور باید خالی از آب یا زباله باشد و سیستم ترمز اضطراری آن باید هر ماه بررسی شود.

 

البته شایان توجه است که این عملیات باید به موقع و توسط تعمیرکار آسانسور حرفه ای و با تجربه انجام شود. نحوه سرویس آسانسور اهمیت ویژه ای دارد و هرگونه اقدام نادرست سبب بدتر شدن مشکل می شود.

 

مزایای ویژه مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور

 • قرارداد یکساله پشتیبانی معتبر
 • سرویس آسانسور در فواصل زمانی مشخص
 •  استهلاک کمتر قطعات آسانسور
 •  بازسازی و تعویض قطعات در فاصله زمانی بیشتر
 •  استفاده از بیمه استفاده کنندگان آسانسور در هنگام بروز حادثه
 •  عدم توقف اضطراری آسانسور به علت خرابی
 •  رفع خرابی های آسانسور به صورت رایگان
 •  امنیت و راحتی استفاده کنندگان از آسانسور.

 

سرویس منظم آسانسور

مدیریت مجتمع باید با یک شرکت معتبر قرارداد یکساله ببندد تا آسانسور و تجهیزات آن هر ماه بررسی، بازدید و آچارکشی شود و از بروز حوادث مالی و جانی جلوگیری شود. در صورتی که سرویس منظم انجام نشود، بیمه هم از تحت پوشش قرار دادن افراد استفاده کننده از آسانسور خودداری می کند. با توجه به عمر مجتمع و قطعات بکار رفته در آن (مثل سیستم آسانسور) برای کاهش خرابی ها و نگهداری صحیح از آسانسور باید با یک شرکت معتبر قرارداد سرویس و نگهداری ببندید.

 

نکاتی در مورد پیشگیری از خرابی آسانسور

 • آسانسور برای حمل آدم هاست نه وسایل. وسیله ها را با آسانسور جا به جا نکنید زیرا این کار به آن صدمه می زند.
 •  هوای آزاد به خاطر باز و بسته شدن دائمی درب ها ی آسانسور همیشه در جریان است. از فن تنها در موارد ضروری استفاده کنید زیرا روشن بودن دائم فن آن را مستهلک می کند.
 • شاسی را مکررا فشار ندهید. فشار دادن دائم دکمه فرقی در زمان آمدن آسانسور نخواهد داشت. فشار دادن مداوم دکمه در صورتی که نیاز به این کار نیست، این اقدام  عمر مفید و کارکرد بهینه ی آن را کاهش می دهد.
 • به اندازه ی ظرفیت سوار شوید و از فشار آوردن به آسانسور و تکان دادن کابین آن خودداری کنید.

 

مشاوره تلفنی: 09177076421

راه های ارتباط با ما (کلیک کنید): شماره تماس | واتس اپ | تلگرام | ایتا

 

علت سقوط آسانسور ها

سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان بررسی نمود. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتیکه به موقع تعویض یا تعمیر نگردند احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز خواهند بود، و یا ممکن است خرابی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد نماید. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید طنابهای فولادی (wire ropes) آسانسور یا همان سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است. این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود بنابراین فلکه های کششی نیز در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور انسور شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود.

بنابر مطالب فوق از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی و از لحاظ ایمنی و منطقی یک آسانسور صرف نظر از نوع و شرکت سازنده میبایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شرکتهای دارای صلاحیت، تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

 

سرویس دوره ای ماهانه آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور به طور معمول باید بصورت ماهیانه انجام شود. بازدید دوره ای این اطمینان را به شما می‌دهد که دستگاه شما در بهترین حالت خود در حال کار کردن است و خطری سرنشینان را تهدید نمی‌کند. تعمیر و نگهداری آسانسور فرآیند بررسی، نگهداری و اطمینان از عملکرد مناسب آسانسور است. این فرایند شامل کمک به شناسایی آسیب‌های اولیه و مشکلات فنی داخل آسانسور و ارائه سریع‌ترین اقدامات اصلاحی برای آن است.

در زمینه سرویس و نگهداری دوره‌ای آسانسور نباید کوتاهی شود و ایمنی کاربران را به خطر نیاندازید و از خطرات ناگوار جلوگیری کنید.

سرویس دوره ای آسانسور فقط باید توسط تکنسین‌های آموزش دیده و متخصص شرکت آسانسور شما انجام شود. به هیچ وجه شخصا نسبت به سرویس و نگهداری آسانسور اقدام نکنید زیرا علاوه بر خطر جانی، ممکن است به آسانسور آسیب رسانده و هزینه چندین برابری را برای خود رقم بزنید.

 

سرویس آسانسور شامل چیست؟

سرویس و نگهداری آسانسور شامل بررسی برخی از موارد زیر است:

عملکرد دستگاه در موتورخانه

 • وضعیت عمومی سلامت قطعات اصلی
 • وضعیت قرقره و کابل فولادی
 • ترمز آسانسور، رله‌ها و...

موتور گیربکس آسانسور

از آنجایی که موتور آسانسور بار کل کابین را تحمل می‌کند، بررسی عواملی مانند:

 • کیفیت و سطح روغن در موتور
 • سیستم فرمان
 • سرعت موتور
 • ظرفیت تحمل بار

بررسی چاه آسانسور

 • بررسی ریل‌های آسانسور
 • اتصال ریل به براکت، براکت به دیوار، اتصالات.

سیستم اتصال کابین

 • سقف کابین، وزنه‌های تعادل
 • گیره سیم بکسل
 • هواکش‌ها.
 • آسانسور‌های کششی روملس، کیفیت ریل روغنی وزن تعادل کابین
 • کشش کابل آسانسور

سیستم روشنایی و تماس اضطراری در کابین

 • سیستم روشنایی در کابین آسانسور همیشه تضمین می‌کند که نور مداوم کافی برای کاربران فراهم کند.
 • بررسی سلامت زنگ هشدار و اینترکام
 • بررسی شیار‌های راهنمای درب کابین و فاصله درب‌ها.

کیفیت عملکرد سیستم درب

برای اطمینان از ایمنی کاربر، وارد زیر باید به طور منظم بررسی شود:

حرکت آسانسور

 

نوسازی و بروز رسانی آسانسور

بروز رسانی سیستم آسانسور باعث می شود آسانسور ایمن تر، با اطمینان تر و نرم تر حرکت کند، هزینه های کلی را کاهش داده و یک آسانسور را مطمئن تر و با کاهش ریسک مالی و جانی داشته باشید. به عنوان مثال: بروز رسانی سیستم نگهدارنده، بروز رسانی سیستم ایمنی و ترمز، بروز رسانی تابلو فرمان برای کاهش مصرف برق، و....

 

مشاوره تلفنی: 09177076421

راه های ارتباط با ما (کلیک کنید): شماره تماس | واتس اپ | تلگرام | ایتا

 

هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

قیمت سرویس و نگهداری آسانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد، همچنین نگهداری آسانسور دارای تعرفه قانونی از اتحادیه و صنف است. جهت کسب اطلاع از هزینه های سرویس و قیمت آسانسور از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

به طور معمول یک هزینه مشخص به ازای هر توقف یا ایستگاه با توجه به تعداد واحد و نوع کاربری آسانسور وجود دارد.

تعمیر و تعویض قطعات آسانسور و بروز حوادث مالی و جانی ممکن است بسیار پر هزینه باشد لذا با قرارداد سرویس دوره ای آسانسور می‌توانید از پرداخت هزینه‌های گزاف در آینده جلوگیری کنید.

 

مشاوره و پشتیبانی تلفنی 24ساعته آسانسور

بعد از قرارداد کلیه مشتریان محترم در تمامی ساعات شبانه روز و هر روز هفته می توانند سوالات و مشکلات خود را با متخصصان باتجربه و مهندسین آسانسور در میان گذاشته و از مشاوره کاربردی و راهنمایی های اجرایی آنان بهره مند شوند.

لازم به ذکر هست ساعت خدمات و پشتیبانی آسانسور با توجه به نوع قرارداد است. برای مثال یک مجتمع مسکونی با یک مجتمع پزشکی کاملا خدمات متفاوت و هزینه پشتیبانی متفاوتی دارند.

 

خدمات امداد آسانسور:

 • تهیه شناسنامه و مشخصات اجزاء آسانسورها.
 • بازدید و کنترل ایمنی و عملکرد آسانسور یکبار در ماه طبق چک لیست های مربوطه.
 • سرویس و نظافت آسانسورها و رگلاژ دربها در صورت لزوم یکبار در ماه.
 • بازدید دوره ای کارشناسان مکانیک هر سه ماه یکبار طبق چک لیست های مربوطه.
 • بازدید دوره ای کارشناسان الکترونیک هر سه ماه یکبار طبق چک لیست های مربوطه.
 • بیمه مسئولیت مدنی یکساله آسانسور در قبال استفاده کنندگان و تعمیر کاران آسانسور.
 • تامین قطعات یدکی از کارخانه سازنده.
 • رفع خرابی احتمالی در روزهای عادی و ساعات اداری از ساعت (۸ الی ۲۲) و اعزام کارشناس حداکثر ۳ ساعت بعد از اعلام خرابی.

 

جمع بندی مطالب

آشنایی با نحوه سرویس و نگهداری آسانسور به شما کمک می کند تا از خراب شدن آسانسورتان جلوگیری کنید و اگر اشکال کوچکی هم پیش آمد به سادگی قادر به برطرف کردن آن باشید. فراموش نکنید که سرویس و نگهداری آسانسور یکی از مهم ترین راه های نگهداری از آن و جلوگیری از بروز حوادث می باشد. برای سرویس آسانسورهای خود می توانید به امداد آسانسور اعتماد کنید. این مجموعه در زمینه نصب و راه اندازی انواع آسانسور نیز فعالیت داره و با تعمیرکاران و مهندسین کاربلد و حرفه ای آماده ی خدمت رسانی به مشترین عزیز می باشد. این مجموعه آمادگی ارائه خدمات به تمام نقاط شیراز، صدرا و استان فارس را دارد.

واحد سرویس و نگهداری، متشکل از سرویسکاران آموزش دیده و مجرب است،که با تمام تجهیزات در شیراز، صدرا و استان فارس، آماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده و رفع هر گونه خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در جهت افزایش عمر و کارایی دستگاه را بر عهده دارد. این مجموعه با دارا بودن انبار قطعات قابلیت ارائه خدمات سرویس، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل را نیز دارد. سرویس و بازرسی بر اساس چک لیست شرکت صورت می گیردر

از جمله خدمات قابل ارائه در این مجموعه به اختصار می توان گفت:

 • سرویس و نگهداری آسانسور مطابق با استاندارد بین المللی EN-81 آسانسور
 • سرویس و نگهداری آسانسورهای خاص، گیرلس، هیدرولیک و پکیج های خارجی
 • ارائه چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور به مدیر ساختمان
 • اجرای جنرال سرویس (General Service) در ابتدای قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور
 • گارانتی قطعات نصب شده تحت پوشش قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور
 • اجرای تعمیرات دوره ای توسط پرسنل متخصص و با تجربه شرکت
 • ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش از طریق وب سایت (سیستم مشتریان)
 • ارائه خدمات به ساختمانهای خاص و پر ترافیک توسط سرویسکار مقیم
 • ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به طور منظم و On time
 • رفع خرابی در اسرع وقت
 • ارائه خدمات سرویس، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل.

 

 

مشاوره تلفنی: 09177076421

راه های ارتباط با ما (کلیک کنید): شماره تماس | واتس اپ | تلگرام | ایتا

 

 

——————————————————————————

پروانه طراحی و مونتاژ از صنایع و معادن | پروانه کسب | رزومه کاری

عضو انجمن آسانسور | گواهی‌های آموزشی | تقدیرنامه

برای دیدن مجوزهای بالا اینجا کلیک کنید!

 ارتباط با ما: شماره تماس | واتس اپ | تلگرام | ایتا

———————————————

 


برای دیدن آرشیو مقالات کلیک کنید: مقالات آموزشی آسانسور  مقالات آموزشی آپارتمان نشینی

برای اشتراک گذاری این متن کلیک کنید: واتس اپ  |  تلگرام


کلمات کلیدی آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور در شیراز، صدرا و استان فارس

برای سرویس و نگهداری، آسانسور ، بالابر، سرویسکار شبانه روزی آسانسور، شرکت آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، سرویسکار شبانه روزی آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، مشاوره فروش آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، استاندارد سازی آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، فروشگاه قطعات آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، تعمیر قطعات آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، پشتیبانی آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، خدمات آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، تعمیرکار آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس، بازسازی آسانسور در شیراز و صدرا استان فارس.

خدمات در تمام شهرهای استان فارس:

آباده، ارسنجان، استهبان، اقلید، اوز، بختگان، بوانات، بیضا، پاسارگاد، جویم، جهرم، خرامه، خرم‌بید، خفر، خنج، داراب، رستم، زرقان، زرین‌دشت، سپیدان، سرچهان، سروستان، شیراز، فراشبند، فسا، فیروزآباد، قیر و کارزین، کازرون، کوار، کوه‌چنار، گراش، لارستان، لامرد، مرودشت، ممسنی، مهر، نی‌ریز.

خدمات در تمام محله های شیراز:

محله قصردشت، معالی آباد یا مالی آباد، شهرک گلستان شمالی، عفیف آباد، اطلسی، میدان گاز، چمران، نیایش فرهنگ شهر، معلم، زرهی، پاییز، سراج، فرگاز، عدالت، میانرود، زرگری، پارامونت، خیرات، مشیر، ابریشمی، جهانگردی، کلبه، بلوار نصر، فرصت شیرازی، صدرا فاز1، صدرا فاز2، صدرا مولانا، صدرا غدیر، صدرا دانش، صدرا فردوسی، بهارستان، امام خمینی، پاسداران، ایران و ….

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *