کلاهبرداری در سیم بکسل “گوستاولف”

کلاهبرداری در سیم بکسل “گوستاولف”

 

کلاهبرداری تحت عنوان “گوستاولف چین!”

گوستاولف برای اکثر کسانی که به نحوی اطلاعات فنی [حتی جزئی] درباره آسانسور دارند نامی آشناست. شکی نیست که گوستالف بهترین برند سیم بکسل آسانسور در دنیاست؛ اما علاوه بر کیفیت، این نام در ایران به یک دلیل مهمتر به معروفیت رسیده است. آن هم وجود نمونه های تقلبی بسیار زیاد آن در بازار و سردرگمی مصرف کنندگان و فروشندگان محصولات این شرکت در تهیۀ محصول اصل و ساخت کشور آلمان است. اگر شما هم به دنبال جوابی برای سوالات خود در رابطه با این سیم بکسل هستید پس از خواندن این مقاله تا حد بسیار زیادی ابهامات شما رفع خواهند شد.

 

محصول آلمانی در ایران؟

اولین سوالی که اکثر همکاران ما راجع به سیم بکسل گوستاولف می پرسند این است که ” با وجود تحریم ها آیا سیم بکسل آلمان وارد ایران می شود؟”. جواب این سوال بسیار ساده است. امروزه و با در دسترس بودن اینترنت برای همگان با چند کلیک ساده می توان به وب سایت گوستاولف آلمان به نشانی www.gustav-wolf.com مراجعه کرده و نمایندگی های فعال را در سراسر جهان رویت نمود و یا با ارسال یک ایمیل به شرکت گوستاولف آلمان می توان به راحتی از این موضوع مطلع شد. ادعای یک فروشنده برای ارائۀ سیم بکسل اصل آلمان مستلزم تاییدیۀ آن مجموعه توسط کمپانی گوستاولف و ارائۀ مدارک مورد نیاز جهت صحت سنجی واردات این محصول از کشور آلمان است.

 

گوستاولف چین؟

در سالهای اخیر عبارتی به عنوان ” سیم بکسل تحت لیسانس گوستاولف آلمان” رایج شده است. با قاطعیت می توان گفت که این عبارت زاییدۀ تفکر کلاهبردارانی است که به دنبال سوء استفاده از نام گوستاولف هستند. بازرگانی محمود قراچورلو به عنوان دفتر حافظ منافع گوستاولف در ایران گواهی می نماید که هیچگونه سیم بکسلی در ایران تحت لیسانس گوستاولف وجود ندارد.
از طرف دیگر عبارت ” گوستاولف چین” هم امرزه به وفور بر سر زبان ها می چرخد به طوری که به عنوان جایگزینی برای سیم بکسل گوستاولف آلمان با خصوصیات مشابه ولی با قیمت کمتر معرفی می گردد. در جواب این ادعا باید گفت کمپانی گوستاولف همانند دیگر برندهای معتبر دنیا در چین کارخانه دارد. اما سیم بکسل هایی که تحت عنوان گوستاولف چین در ایران به فروش میرسد به هیچ عنوان ساخت کارخانه گوستاولف نمی باشد و تنها سوء استفاده از برند گوستاولف است.
همچنین سیم بکسل هایی که دارای نوار پلاستیکی با عناوین مختلفی مانند “Gustav Wolf” ، “Made in Germany” و یا “Made in Gustav Wolf”هستند هیچ ارتباطی به کارخانه گوستاولف چین ندارد. اینگونه سیم بکسل ها محصول کارخانه های ثالث در کشور چین هستند و در مقایسه با محصولات گوستاولف دارای ظاهری کاملا متفاوت و همچنین کیفیت بسیار پایینتری هستند.

 

تفاوت قیمت گوستاولف آلمان و سیم بکسل های چینی

اگر به لیست قیمت های موجود در بازار نگاهی بیندازیم متوجه میشویم که محصولات آلمانی قیمتی حدود دو برابر محصولات چینی دارند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور ممکن است که در نگاه اول استفاده از سیم بکسل چینی برای مصرف کننده مقرون به صرفه باشد، اما در طولانی مدت شاهد نتیجه عکس خواهد بود. بدلیل اینکه عمر سیم بکسل های چینی کوتاه بوده و پس از مدتی می بایست تعویض گردد. در بسیاری از موارد سیم بکسل نامرغوب چینی بر روی فلکه هم اثر منفی داشته و آن را هم در معرض تعویض قرار می دهد. بنابراین آسانسور باید چند روزی غیر قابل استفاده باشد تا تعویض قطعات انجام شود. با یک حساب سرانگشتی می توان به این نتیجه رسید که استفاده از سیم بکسل چینی بجای محصول آلمانی نه تنها هزینۀ کمتری در برنداشته است بلکه مصرف کننده را متحمل هزینه های بیشتری می کند.

 

نتیجه گیری

به نسبت افزایش سیم بکسل های تقلبی تحت عنوان گوستاولف آلمان، سردرگمی در پیدا کردن محصول اصلی برای مصرف کنندگان نیز افزایش پیدا کرده است. سریعترین راه برای بدست آوردن محصول اصلی، خرید از نمایندگی این شرکت و دریافت مدارک قابل رهگیری از آلمان است. محصولی به اسم گوستاولف چین در ایران وجود ندارد و سیم بکسل های تحت این نام، تولید کارخانه های ثالث چینی هستند.
سیم بکسل های چینی در مقایسه با گوستاولف آلمان دارای طول عمر و کیفیت پایینتری بوده در نتیجه در طولانی مدت موجب اختلال در کار آسانسور خواهد شد؛ بنابراین استفاده از محصول اصل به طور قطع مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

 

۱ دیدرگاه در “کلاهبرداری در سیم بکسل “گوستاولف”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *